Pekmezler

Taç Andız Pekmezi 800 gr.100% Doğal

Pekmezler


Andız Pekmezinin Faydaları

Alternatif tıp olan şifalı bitkilerden andız  pekmezinin faydaları ve andız pekmezi nasıl tüketilmesi gerektiği hakkında bilgiler vereceğiz. Özellik ile Alerji, Basur, Kaşıntı, Saç dökülmesi, Sedef hastalığı, Gut, Çocuklarda öksürük, Yetişkinlerde alt ıslatma rahatsızlığında yardımcıdır. . Andız pekmezi faydaları ve andız pekmezi yan etkileri hakkında paylaşımlara başlamadan önce andız pekmezi nedir ve nerede yetişir diyelim ve andız pekmezini tanıyalım.

Andız Pekmezi Nedir Nerelerde Yetişir

ANDIZ bir çam cinsidir. Akdeniz iklimi olan ve özellikle Toros dağları etrafında yer alan il ve ilçelerimizde sıklık ile gözüken bir ağaçtır. Özellikle Anamur, Mersin, Tarsus, Kozan, Gülnar, Aladağlarda sıklık ile görünür. Andızın meyveleri ekim aylarında olgunlaşır ve ortalama fındık büyüklü kadar olurlar. Olgunlaşan bu kozaklar esansiyel yağ asitleri bakımdan çok zengin içeriğe sahiptir. İçerisindeki barındırdığı esansiyel yağ asitleri sayesinde antioksidan özelliğe sahiptir. Andız pekmezin tadı biraz acımsı olsa da bir şifa kaynağıdır. Çocuklara sabah ve akşam bir tatlı kaşı erişkinlere ise sabah ve akşam bir çorba kaşığı tüketilmesi uygundur. Özellikle çocuklarda ve yetişkinlerde geçmek bilmeyen inatçı öksürükleri nasıl birden keseceğini göreceksiniz. Uzmanlar araştırmaları sonucunda andız pekmezin diğer faydaları aşağıdaki başlık altında yer almaktadır.

Son yıllarda andız pekmezinin ünü oldukça artmış durumdadır. Andız pekmezi bir çok kişiye yüksek kazançlar sağlayan bir sektör haline gelmiş durumdadır. Andız pekmezini artık bir çok marketlerde de görmek mümkün hale gelmiştir. Andız pekmezini isteyenler güvenilir İnternet üzerinden satış yapan sitelerden de alabilir. Andız pekmezinin bu kadar talep görmesinin nedeni kuşkusuz içerisinde barındırdığı harika esansiyel yağ asitlerine bağlıdır. Andız Pekmezi Öksürüğü (tıklayınız) kesmesinin yanı sıra aşağıdaki saydığımız rahatsızlıklara da çok faydalıdır.

 1. Saç dökülmelerinde yardımcıdır

 2. Ağızda oluşan yaralarda yardımcıdır

 3. Ateş düşürmede yardımcıdır

 4. Balgam söktürmede ve bronşitte yardımcıdır

 5. Kanı temizler karaciğerin korunmasında yardımcıdır.

 6. Dalağınızın korunmasında yardımcıdır.

 7. Gut hastalığını önlemede yardımcıdır.

 8. Alerji, kaşıntı ve egzama, sedef hastalığında yardımcıdır.

 9. Kalbi ve damarların korunmasında yardımcıdır.

 10. Vücudumuzdaki biriken toksinleri dışarı atmamıza yardımcı olur

 11. Bağırsak sistemi için oldukça faydalıdır. Özellikle bağırsakta oluşan parazitleri etkisiz hale getirir, ishal ve basur oluşumunun engellenmesinde yardımcıdır.

 12. İdrar yolları için mükemmel bir şifalı bitkidir. İdrar yollarında oluşan iltihabı temizler bunun yanında idrar tutukluğu ve böbrek taşlarına iyi gelir. Yetişkinlerde alt ıslatma sorunu için yardımcıdır.

 13. Cildimiz içinde oldukça şifalı bir bitkidir.  Cildimizde oluşan çıbanlara veya iltihaplara krem haline getirip sürüldüğünde toplar ve dışa atımında yardımcıdır.

Andız Pekmezi Nasıl Tüketilebilir

Andız pekmezinin faydaları neler olduğunu öğrendikten sonra sıra geldi nasıl tüketmemize. Kahvaltılarınız da sürekli olarak tüketmenizde hiç bir sakınca gözükmemektedir. Bunun yanı sıra andız pekmezini çocuklar sabah ve akşam bir tatlı kaşığı yetişkinler ise sabah ve akşam bir çorba kaşığı kadar tüketebilirler. İsteyenler suyun içerisine bahsedilen miktardaki kadar koyup içerek de tüketebilir.

SİPARİŞ VER